Sposób na zwiększenie rozmiaru przesyłanych plików w WordPress

Użycie wtyczki

Najprostszym rozwiązaniem dla większości osób korzystających z WordPressa, będzie użycie wtyczki, która zwiększy rozmiar przesyłanych plików.

Ręczna modyfikacja

Aby ręcznie zwiększyć niskie limity, które WordPress umieszcza standardowo w CMS, który jest dość małym 2MB limitem przesyłania, mającym na celu pomóc stronom, które pozwalają na „publiczne” uprawnienia do wysyłania, aby haker nie mógł przeciążyć dysku twardego, musisz mieć plik php.ini lub php5.ini z prostym nadpisaniem rozmiaru pliku, aby WordPress mógł zwiększyć 2MB limit wysyłania dla obrazów i tym podobnych.

Zmiana pliku php.ini

Większość witryn będzie w stanie zwiększyć limit 2MB dla obrazów za pomocą pliku php.ini. Jeśli wypróbujesz php.ini i po odświeżeniu pamięci podręcznej nie zadziała, zmień nazwę pliku php.ini na php5.ini.

W pliku php.ini lub php5.ini powinna znaleźć się prosta linijka kodu ustawiająca większe limity. Jeśli firma hostingowa pozwala na tworzenie pliku .ini przez wtyczkę, to wtyczki zwiększające rozmiar wysyłanych plików będą działać. Jednak bardziej bezpieczne firmy hostingowe nigdy nie pozwolą skryptowi na nadpisanie pliku .ini.

Przykładowy kod w pliku php.ini

Tak więc dla zaawansowanych administratorów WP, którzy wiedzą, jak utworzyć plik .txt i przesłać go przez FTP, jest to kod, który należy umieścić w pliku php.ini.

upload_max_filesize = 128M;
post_max_size = 128M;

Możesz zmienić liczbę 128 na rozmiar, jaki chcesz. 16, 32, 64 lub pozostawić ją na poziomie 128. Jeśli potrzebujesz większych plików, użyj liczby 256 zamiast 128.

Uwaga! NIEBEZPIECZEŃSTWO: Posiadanie dużych limitów przesyłania plików jest ryzykowne. Jeśli Twoja witryna pozwala społeczności na przesyłanie np. obrazów oraz innych plików. W takim przypadku haker może napisać prosty skrypt upload’u i zapełnić limity pamięci Twojego serwera lub hostingu. Nawet jeśli masz dedykowany serwer z 1 TB lub więcej pamięci masowej, czego większość firm nie ma, pozwalając na przesyłanie dużych plików przez społeczność, prosisz hakera o zablokowanie Twojej witryny.

W naszym serwisie używamy plików cookies, aby ułatwić z niego korzystanie oraz do celów statystycznych. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas ciasteczek. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.