Jakie elementy powinny znaleźć się na stronie głównej witryny www?

Wygląd strony internetowej może być praktycznie dowolny. Tekst, grafika i ich wzajemne ułożenie dają nieskończone możliwości kombinacji i wszystko zależy wyłącznie od naszych upodobań. Z tego też względu zaprojektowanie z sensem całego rozkładu strony jest niezwykle trudne i istotne. Bardzo ważnym elementem jest strona główna, gdyż to ona odwiedzana jest przez największą grupę użytkowników. Warto się zastanowić jakie elementy powinny znaleźć się na stronie głównej witryny www.

Elementy niezbędne strony głównej

Logo

Pierwszym i absolutnie niezbędnym elementem jest logo firmy. Wydaje się to oczywiste, ale nadal na wielu stronach można spotkać się z licznymi błędami związanymi z umieszczaniem logo. Jednym z najczęstszych jest umieszczanie wielkiego logo, które zajmuje stanowczo zbyt dużo miejsca. Nie wnosi to żadnej wartości dodanej a jedynie pogarsza estetykę witryny. Podstawą w umieszczaniu logo powinno być kierowanie się estetyką oraz przyzwyczajeniami użytkowników, a nie własnym gustem. Pamiętajmy, że witryna ma służyć odwiedzającym, a nie właścicielowi.

Menu

Kolejnym niezbędnym elementem na stronie głównej jest menu. Podstawowa zasada odnosząca się do konstrukcji menu mówi o tym, aby było ono możliwie jak najkrótsze, czyli posiadało możliwie mało elementów i aby było przejrzyste i jasne dla użytkowników. Ponadto warto zadbać, aby korzystało się z niego równie wygodnie na urządzaniach mobilnych, jak i tradycyjnych komputerach.

Wezwanie do działania

CTA (ang. Call to Action) – to wezwanie do działania, którego celem jest skłonienie użytkownika do określonej reakcji

Na stronie głównej nie powinno zabraknąć wezwania do działania. Mowa tutaj o wszystkich przyciskach, których celem jest skłonienie klienta do wykonania określonej akcji. Tego rodzaju buttony powinny wyróżniać się kolorem obijającym się od tła, znajdować się w widocznym miejscu oraz zawierać hasło zachęcające do kliknięcia.

Korzyści

Warto zadbać, aby pojawiły się informacje o korzyściach płynących z użycia przez użytkownika naszych usług czy też produktów. W większości przypadków klienci nie kupują produktów samych w sobie, ale możliwości, jakie one dają.

Blog

Na sam koniec warto postarać się, aby na stronie głównej znalazły się również najnowsze wpisy umieszczane na naszym blogu lub co najmniej odnośniki do nich prowadzące. Wpisy blogowe to właśnie treści wysokiej jakości, które pozwolą zdobyć lepszą pozycję w wyszukiwarce Google.

W naszym serwisie używamy plików cookies, aby ułatwić z niego korzystanie oraz do celów statystycznych. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas ciasteczek. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.