Zalety stron zbudowanych na WordPress

Dlaczego ludzie tak często wybierają WordPress? Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań, jeśli chodzi o wybór systemu zarządzania treścią (CMS). Oczywiście jest to dobre pytanie, ponieważ każda agencja projektująca strony internetowe wykorzystuje jeden lub więcej systemów do tworzenia stron internetowych. W przeszłości istniały edytory HTML, takie jak Dreamweaver. Obecnie stosuje się głównie WordPress, a także Prestashop oraz inne podobne systemy. Są to często cmsy typu open source, które są bardzo przyjazne dla użytkownika i rozbudowane o wiele funkcjonalności. Do wyboru jest wiele systemów a każdy z nich ma swoje wady i zalety. 
W końcu chcesz mieć piękną stronę internetową, która będzie dobrze funkcjonować, będzie łatwa w utrzymaniu i będzie można ją rozbudowywać według własnego uznania.

Oto powody, dla których warto wybrać WordPress:

Otwarte źródło

Kod użyty do stworzenia WordPressa jest otwarty, co oznacza, że każdy może z niego korzystać i dostosowywać go do własnych potrzeb. Ponadto otwarty kod źródłowy jest wykorzystywany przez wiele innych osób, które również ulepszają i aktualizują kod WordPressa.
Dzięki temu każdego dnia WordPress staje się trochę lepszy. Gdy tylko pojawi się jakiś błąd lub coś, co można poprawić, zostanie to zauważone przez innych użytkowników i projektantów.

Społeczność

WordPress ma dużą społeczność użytkowników, składającą się zarówno z użytkowników, jak i programistów, którzy stale go ulepszają. Jest wielu programistów, którzy stale rozwijają kod i udostępniają go innym. Gdy tylko pojawiają się nowości, problemy lub zmiany w oprogramowaniu WordPress, są one udostępniane za pośrednictwem tej dużej platformy.

Przyjazny dla użytkownika

WordPress jest przede wszystkim przyjemny i prosty w obsłudze. Został on również zaprojektowany w taki sposób, aby można było łatwo wyświetlać i udostępniać informacje w sieci. Obecnie szacuje się, że około 46% stron internetowych opartych jest o WordPressa.

Nieograniczone możliwość rozbudowy

System WordPress można dowolnie rozbudowywać i rozwijać. Nie tylko pod względem liczby stron, ale także pod względem danych i możliwości wykorzystania. Pomyśl na przykład o tworzeniu sklepów internetowych lub forów.
Witryna może być również dostępna w kilku językach. Sam WordPress jest już dostępny w 50 różnych językach. Istnieją niezliczone wtyczki, płatne i bezpłatne, które umożliwiają dodanie dodatkowych funkcji do witryny.
Obecnie dostępnych jest kilkadziesiąt tysięcy wtyczek umożliwiających stworzenie indywidualnej witryny WordPress!

Responsywna strona

Obecnie jedną z najważniejszych cech strony internetowej jest to, czy jest ona „responsywna”.
Termin „responsywna” oznacza, że strona będzie wyglądać dobrze pod względem wizualnym i technicznym na każdym urządzeniu. Dzięki temu strona będzie wyglądać dobrze i przyjaźnie dla użytkowników na komputerze, tablecie i telefonie komórkowym. Nie stanowi to problemu dla WordPressa.

Przystępna cenowo

WordPress nie jest skomplikowaną matematyką. Nie sprawia trudności w stworzeniu strony internetowej i zapewnieniu jej odpowiedniej obsługi. Nie ma potrzeby ponoszenia wygórowanych kosztów konserwacji.
Oprócz wtyczek bezpłatnych dostępne są również wtyczki płatne. W zależności od potrzeb i wymagań klienta można rozwijać witrynę dodatkowo o płatne rozwiązania i funkcje. 

SEO

Kolejną zaletą WordPressa jest to, że masz wszystko pod kontrolą. Można określić poziom marketingu, sposób pisania treści, a także zakres optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Istnieje wiele dobrych wtyczek, które automatycznie pozwalają i utrzymują jakość SEO witryny. (więcej o seo pisaliśmy TUTAJ)


Chcesz stworzyć nową stronę internetową? Możesz promować swoją firmę od zaraz!

Skontaktuj się z nami!

W naszym serwisie używamy plików cookies, aby ułatwić z niego korzystanie oraz do celów statystycznych. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas ciasteczek. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.