Krótko o tym czym jest WordPress

WordPress zyskuje na popularności, ponieważ jest prostym narzędziem, które pozwala szybko stworzyć spersonalizowaną stronę internetową. Najczęściej służy do tworzenia serwisów blogowych lecz nie tylko. Z kolejnymi latami coraz więcej stron firmowych, sklepów a nawet korporacyjnych serwisów opiera się o ten przyjazny CMS.

Czym jest WordPress?

Jest to całkowicie darmowe oprogramowanie na licencji publicznej „GPLv2 (or later)” , które pozwala na stworzenie własnej strony internetowej. Ogromna ilość szablonów, wtyczek, dodatkowych funkcji pozwala czerpać korzyści z blogowania w domu.

Jak zacząć przygodę z wordpress?

Do wyboru są dwie możliwości. Możesz użyć systemu do zainstalowania oprogramowania na serwerze lub skorzystać z platformy internetowej WordPress.com.
W pierwszym przypadku powinieneś spodziewać się dodatkowych kosztów, ponieważ możesz potrzebować pomocy firmy hostingowej. Aby zainstalować WordPress na własnym serwerze, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wykupić hosting z dostępem do FTP i domenę. Następnie należy pobrać pakiet plików ze strony wordpress.org i utworzyć bazę danych na własnym serwerze. Następnym krokiem jest instalacja oprogramowania.
Druga opcja sprowadza się do utworzenia konta na WordPress.com. Prowadzenie bloga za pomocą subkonta jest w zupełności wystarczające i jest całkowicie darmową opcją. W tym celu wejdź na pl.wordpress.com i kliknij „Utwórz witrynę”. Następnie wybierz kategorię tematyczną dla swojego bloga i zdecyduj o wyglądzie swojej strony głównej. Powinieneś także wybrać motyw, który będzie wyświetlany po otwarciu strony. Kolejnym krokiem jest wybór adresu bloga. Tutaj możesz wybrać między darmową opcją w subdomenie lub kupnem domeny. W przypadku wybrania opcji bezpłatnej należy wybrać opcję bezpłatnie. Następnie musisz zdefiniować swoje dane do logowania i Twoje konto jest gotowe.
Strona na WordPressie to doskonały wybór dla każdego, kto chce stworzyć własny blog. Nie ma w tym wypadku znaczenia, czy jest to początkujący, czy bardziej doświadczony użytkownik. Obsługa panelu jest prosta i doskonale sprawdza się nawet na urządzeniach mobilnych. Umożliwia wprowadzanie zmian i rozwijanie witryny według własnego uznania.

W naszym serwisie używamy plików cookies, aby ułatwić z niego korzystanie oraz do celów statystycznych. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas ciasteczek. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.